Kızılcaşar Mah. Park 28 Villaları, 2671 Sok. Ana cadde üstü, No:54/3 İncek, Ankara

Uzm. Dr. Salih ÜRPER

Uzm Dr Salih ÜRPER; Tıp Doktoru ve Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanıdır. Liseyi birincilikle, Üniversiteyi Sabancı Bursu ile yüksek derece ile bitirmiştir.

Türkiye’de ilk Ostoepati mezunu hekim grubunda yer almıştır. Halen Sağlık Bakanlığı Osteopati ve Karyopraktik bilim komisyonu üyesidir. Osteopati, Manuel terapi ve Akupunktur eğitmenidir. Geçmiştre 4 yıl boyunca Nöralterapi eğitmenliği yapmıştır.

Aynı zamanda Alman osteopati okulunu Türkiye’den bitiren ilk hekim grubunda yer almıştır ( osteopathie schule Deutschland 🇩🇪 ).

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlığı esnasında yoğun bir şekilde Manuel terapi ile ilgilenmiş sonrasında sırayla Nöral terapi, Osteopati ( osteopathie schule Deutschland 🇩🇪 + sonrasında Sağlık Bakanlığı 🇹🇷 ), Çin akupunkturu, Yamamato akupunkturu, Nogier kulak akupunkturu, Oral mikrosistem akupunkturu, Master Tung akupunkturu, Tekçi Diagonal Akupunktur Sistemi ( TDAS) ve Advanced akupunkturu eğitimleri almıştır

Üniversite ve uzmanlık eğitimi  sonrası yurtdışı ve yurtiçi pek çok kurs, sertifika ve eğitim programına katılmıştır. Bunlardan bazıları şöyledir;

Ekim 2004-2014 yılları arasında aralarında Colorado Cranial İnstitute, Manuel akademi, Doktorus gibi bir çok kuruluştan  Manuel terapi eğitiminlerini tamamlamıştır. Manuel terapiye özel ilgisi ve klinikte birebir uygulayıcı olarak 15000 den fazla hastaya tedavi uygulamıştır. Bu ilgisi ve tecrübesi nedeniyle ülkemizde Manuel terapi eğitiminde en fazla tecrübeye sahip olan Manuel Akademi’nin manuel terapi çalışma kolu başkanı olarak bir çok hekime manuel terapi dersi ve  kursları vermiş, halen vermeye devam etmektedir.

Osteopati eğitimlerini  2014 yılından itibaren; ağırlıklı Almanya olmak üzere uluslararası kurumların eğitmen kadrosundan almaya devam etmektedir. osteopathie schule deutschland  mezunu ve aynı okulun Türkiye’deki eğitmenlerindendir. 2019 yılında Türkiye’de ilk defa verilen Sağlık bakanlığı Osteopati uygulama sertifikasını ilk alan 18 hekimden biridir.

2015  yılında Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikasını Gazi Üniversitesinden almıştır. Dünyada yapılan tüm akupunktur yaklaşımlarına ilgisi vardır. Sağlık bakanlığının farklı üniversite ve eğitim hastanelerinde dönemsel olarak açtığı kurslarda özellikle “kas iskelet sistemi ağrılarında akupunktur uygulamaları “ konularında Eğitmen olarak ders vermektedir.

2008-2012 yılları arasında Avrupada ve özellikle Almanyada ağrı tedavilerinde çok kullanılan yöntemlerden biri olan Nöralterapi ile ilgili eğitimi tamamlamıştır.

2016 yılında Hipnoz eğitimlerini tamamlayarak Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi hipnoz uygulama ve yeterlilik Sertifikasını almıştır.

Ülkemizde yeni bir yönetmelikle uygulama şartları belirlenecek olan Karyopraktik tedavi konusunda Sağlık Bakanlığı bilim komisyonu üyesidir.

2018 de bitkiler ile tedaviyi merkeze alan Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi eğitimini 8 ayda tamamlayarak Fitoterapist olmuştur.

2016 yılında yeni yönetmelikler gereği ülkemizde ilk defa sağlık bakanlığı onaylı olarak Kupa ve Sülük uygulama sertifikası almıştır.Call Now Button0 530 087 01 99